40. מהירות האור והקשר בין מסה ואנרגיה

6 תגובות על 40. מהירות האור והקשר בין מסה ואנרגיה

 1. מאת aquarius‏:

  סליחה על הדיליי של שנה וקצת. תקופת מבחנים הפריעה לשיחה המעניינת.
  הבעיה בתשובה שלך היא שהטמפטורה במשוואה שלך היא פשוט לא מתאימה לכך. הטמפרטורה היא טמפרטורת חלקיקי הגז ולא התווך, וניטרינים הם חלקיקים חמים מאוד (מהירות עצומה, מסה כמעט אפסית). כמו כן, מהירות הניטרינים לא אמורה להשתנות בין התהליכים שהתרחשו בזמן הריקומבינציה לעכשיו ולכן אפילו עם הגדרה כמו שלך תקבל שמהירות האור היא בקירוב רב קבועה.

  נניח ואני טועה, איך אתה מציע בכלל למדוד את השינוי במהירות האור? נשמע כמו ניסוי לא אפשרי.

 2. מאת אליעזר‏:

  היי,
  מקווה שמתקפת הספאם הסתימה, הלוואי שגם הקורונה תעלם

 3. מאת סבדרמיש‏:

  ל aquarius‏: שלום רב
  אני נימצא תחת מתקפת ספם של תגובות זבל וזה מפריע לתפקוד התקין של האתר. לכן אני מאשר כל תגובה לאחר בדיקה. ולעיניינינו
  במאמר 30 באתר אני מראה שהתווך הבין כוכבי אינו ריק לחלוטין אלא שהוא מלא באין ספור חלקיקים כגון נטרינים קרניים קוסמיות למיניהן וכמובן פוטונים. אוסף כל אלה הנעים מכל מקום לכל מקום מתנהגים כמו חלקיקיי גז ומגדירים את מרחביי היקום כגז. וזאת למרות שרובם של מרחבי היקום ריק אבל ההגדרה של מרחביי היקום חייבת להיות כגז, עם כל התכונות הנתונות לגז כמו טמפרטורה לחץ והפרש לחצים וגם רוחות.
  כעת, נירצה או שלא נירצה גלי האור הנעים במרחבי היקום עושים זאת במרחב שהוא מוגדר כגז, ואם קיים חוק שמהירות גלים פרופורציונית לשורש טמפרטות הגז בו הן נעים, לא מצאתי שום סיבה למנוע את ההכללה הזאת מהאור. אם לך יש סיבה, האר את עיניי.
  יום טוב
  יהודה

 4. מאת aquarius‏:

  מדוע התגובות שלי לא מפורסמות?

 5. מאת aquarius‏:

  היי,
  מה ההצדקה לשימוש בנוסחה לחישוב מהירות התקדמות הגל בגזים אידאליים לחישוב מהירות האור כתלות בטמפ' הרקע של היקום? בנוסחה המקורית יש תלות במסת החלקיקים ובמבנה החלקיקים, כמו כן התווך הבין כוכבי הוא ריק ברובו ולכן לטעון שהתקדמות גל אור בריק שקולה להתקדמות גל בגז נראית שגויה לחלוטין.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *